O obytných boxech:

Věděli jste, že modulární výstavba mobilních domů a dřevostaveb vychází z myšlenky prefabrikace stavebních dílů staré již 50 let? Naprostá výjimečnost ve srovnání s konvenční výstavbou vyniká především nižšími pořizovacími náklady a rychlostí výstavby.

Studentské bydlení

Ožehavé téma hlavně velkých měst, kde kapacita studentských kolejí a „internátů“ je dosti přeplněná. A proč by museli studenti dojíždět i 100 km denně, jenom proto, že na ně „nevyšla“ kolej, když si mohou pořídit vlastní samostatné bydlení v dosahu školy. Pokud v takovém malém modulu budou bydlet 2 studenti – budou platit cenu podobnou pronájmu bytu, ale mají daleko větší soukromí, mohou si na zahrádce ogrilovat maso na grilu či hodit opalovačku, poslouchat nahlas hudbu a spoustu dalších ve spoustě podnájmů a na kolejích nepřípustných věci. Přitom po dostudování zůstává modul jim a mohou jej dále rozvíjet jako své rodinné bydlení. Variantou je i spolupráce na financování s bankovními a finančními subjekty, takže se tato forma bydlení stává dostupnou prakticky pro všechny. Spousta mladých lidí se snaží propagovat a vyjadřovat své ekologické a environmentální postoje a my se ptáme: „Není právě takováto forma bydlení tím nejlepším způsobem jak podpořit Váš styl a smysl života?“

Mobile Point je firma, která se intenzivně oborem mobilní domy zabývá.

Dřevostavby

Společnost Cangor a.s. se zabývá zejména výstavbou pasivních a nízkoenergetický dřevostaveb a developingem. Taktéž mobilními domy a školkami.

Mobilní domy

Firma Mobile Point Corporation a.s. se zabývá výrobou, montáží, dovozem, realizací a prodejem ekologických mobilních domů a rovněž prodejem, pronájmem a provozem mobilních mateřských škol.